14 Şubat 1965 doğumlu,üç çocuklu ailemin son üyesiyim. Eğitim hayatımın büyük bir bölümünü İzmir’de tamamladım. Karşıyaka Kız Lisesinden sonra 9 Eylül İktisat Fakültesinden mezun oldum. Halkla İlişkiler eğitimini tamamlayıp,dokuz yıl kadar kendi işletmemi yürüttükten sonra, beş yıl kadar özel bir firmanın müşteri ilişkileri departmanında çalıştım. Son dört yıldır eğitimlerini aldığım Bireysel Gelişim Uzmanlığı ve Yaşam Koçluğu alanında eğitim ve seminerler vererek, meslek hayatıma bu yönde devam etmekteyim. 02.Ağustos 2013’de birlikte büyüyüp gelişmeye söz verdiğim sevgili ruh eşimle evlendim. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olan eşim Müfit Özyiğit, reiki öğrencim olup mesleğinde bu güzel öğretiyi başarıyla kullanmakta, ve yaşam yolculuğumuz birlikte devam etmekte..

Kişisel ve ruhsal gelişim konuları ile ilgili yaklaşık otuz yıldır bitip tükenmeyen ve bitmeyecek olan araştırmalarım; içinde yüzlerce kitap, pek çok eğitim ve uygulama barındırmakta. Çoğunuzun aşina olduğu Reiki şifa tekniğinin birinci seviyesine 1998 yılında inisiye olup, zaman içinde ikinci ve üçüncü seviyesini alıp Reiki Master olarak çalışmalarıma devam ettim.Sonraki yıllarda Ra-sheeba, Işık köprüsü Geçmiş Yaşam Terapistliği, Bilinçaltı teknikleri, Access Consciousness The Bars, Kuantum Düşünce Teknikleri ve Analizi,Motivasyon Teknikleri, Nefes Koçluk Eğitimlerini tamamlayarak bireysel ve kurumsal alanda çalışmalarıma başladım.

Son zamanlarda Dr. Brandly Nelson un yöntemi olan tutsak duyguların özgür bırakılmasına dayalı ” Duygu Şifresi ” çalışmalarımda, danışanlarımla birlikte harika ve ilginç sonuçlara ulaşıyoruz.

Bilginin sonsuz olduğu bu evrende her yolun ve kapının, yöntemler farklı olsada insanın kendi varoluş bilincine açıldığını görüyorum.

Bunca yıllık bilgi ve deneyimlerimi, sizlerle paylaşmak arzusuyla Selinda Meditasyon sitesini 2010 yılında hazırladım..Biliyorum ki; sevgi gibi bilgi de paylaştıkça büyür. Hiç bitmeyecek olan kendimizi keşfetme ve yaratma yolculuğumuzda, sevgi ve ışıkla OL sun herşey…

Sevgilerimle,

Belgin ÖZYİĞİT